top of page
hakkımızda_edited.jpg

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Kulübü

İstanbul Üniversitesi Psikoloji kulübü resmi olarak 2003 yılında dönemin öğrencileri tarafından büyük fedakarlıklara kurulmuş ve Türkiye’nin ilk psikoloji öğrenci topluluğu olmuştur. Kulübün resmi tarihi 2003 olsa da 1995 yılından itibaren İstanbul Üniversitesi Psikoloji Öğrencileri Topluluğu ismiyle çalışmalar yapmıştır. Kurulduğu günden beri ilk olmanın vermiş olduğu değerle buna yakışır bir misyon yüklenmiştir. Buna bağlı olarak değişen şartlarla uyum içerisinde her zaman vizyonunu üst seviyelerde tutmaya çalışmaktadır. 
İstanbul Psikoloji Kulübü yalnızca bünyesindeki öğrencilere değil her okuldan her yaştan insana hitap eden, psikolojiye ilgisi olan tüm insanları tek çatı altında toplayan faaliyetler yapmayı kendine amaç edinmiştir. 2010 yılından 2024
 yılına kadar olan sürede 13 Psikoloji Günleri etkinliği ve 8 Psikoloji Sempozyumu etkinliği düzenlemiştir. Ayrıca TedX konseptinden esinlenilerek oluşturulan PsikoTalks etkinliğini de 4 kere yapmıştır. Bu sayede psikoloji öğrencileri organizasyon becerileri kazanabilmiş, kendilerini ifade etme biçimleri gelişmiş ve topluluk içinde çalışabilme becerileri edinebilmiştir. 
Kulübümüz, edindiği misyonu ve hep üst seviyede tutmaya çalıştığı vizyonu ile öğrencilerin; çevresine duyarlı, kendinin farkında, sorumluluk bilinci olan psikologlar olarak mezun olmalarını hedeflemiştir. Bunu da sosyal sorumluluk hakkında yaptığı birçok proje ve etkinlikte görebilmekteyiz. Bu sayede psikoloji öğrencileri, ötekileştirmeden uzak ve nefret söylemlerine karşı olacak bir şekilde farklılıklara saygı duyan bir yapıya bürünme imkanı elde etmektedirler. 
İÜPK, sadece psikoloji değil birçok etkileşimli alan ile ilgilenmelerini sağlayarak öğrencilerin; bilim, felsefe, kültür, sanat gibi çok önemli alanlarda kendilerini yetiştirebilmelerini sağlamaktadır. Psikologların bu alanlarda bilgi sahibi olması gerektiğinin bilincindedir ve bu bilince uygun olarak hareket etmektedir.
Kulübümüz, her zaman sosyal sorumluluk bilincine sahip ve alanında yetkin kişilerin var olması için emek vermiştir ve vermeye devam edecektir.

Hakkında: Hoş Geldiniz

YAPILANMAMIZ

İstanbul Üniversitesi Psikoloji Kulübü 10 takımı ve 18 yönetim kurulu üyesiyle çalışmalarına devam etmektedir. Takımlarımız akademi, büyük organizasyon, içerik, medya & iletişim ve tasarım, sponsorluk, store, sosyal faaliyet, kültürel faaliyet, sosyal sorumluluk, öğrenci çalışmaları olup her takım, takım yönetim kurulu sorumluları ve üyeleri yıl içerisinde etkinliklerde yer almaktadır. Temelde en iyi olmayı hedeflediğimiz alan psikoloji ve psikolojide en iyi olabilmek için okuma, yazma, kendimizi ifade edebilme, iletişim, yönetim, organizasyon, sosyal medya, tasarım, kültür-sanat, pazarlama gibi becerilerimizi geliştirmeyi hedeflemekteyiz. Bunun yanında alan dışı etkinlikler ve çalışmalarla da multidisipliner bir bakış açısı sunmak için uğraşmakytayız. Üyelerimizin çok yönlü olarak kendilerini geliştirebilmelerini ve yeni yönlerini keşfedebilmelerini sağlamak en önemli amacamızdır. Bu da vizyon gelişimi, misyonun benimsenmesi ve iş becerisini arttıran önemli bir etkendir. Ekipler ve çalışmalarıyla ilgili daha fazla bilgi için takımlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

bottom of page